تبلیغات
حامیان ولایت - هشت غذائی كه نباید بخوریم !
سه شنبه 4 خرداد 1389

هشت غذائی كه نباید بخوریم !

   نوشته شده توسط: سهیل    

هشت غذایی كه نباید بخوریم!
محققان و دانشمند‌ان علوم پزشكی آمریكا، طی گزارشی اعلام كردند: مصرف هشت ماده غذایی باعث كاهش طول عمر و بروز بیماری‌های مزمن می‌شود.

به گزارش ایسنا، آب معدنی، سبزیجات یخ زده، بستنی یخی، برنج‌های پخته نیمه آماده، مواد انرژی زای و شكلات‌ها، چاشنی‌ها، چای سرد و پودرهای نوشیدنی و ساندویچ نیمه آماده هشت غذایی هستند كه در صورت مصرف طولانی مدت، فرد را دچار بیماری‌های مزمن می‌كند.

بطری‌های آب معدنی به دلیل این كه مایع درون بطری‌های پلاستیكی به مدت طولانی می‌ماند، احتمال بیماری‌زایی آن بیشتر است.

همچنین برخی از تولید كنندگان آب‌های معدنی از ابزارآلات غیر‌بهداشتی و حتی آب‌های معمولی در پر كردن بطری‌ها استفاده می‌كنند؛ به طوری كه گفته می‌شود مصرف آب معمولی، سالم‌تر از خرید و استفاده از آب‌های معدنی است.

دومین ماده غذایی كه نباید مصرف شود، سبزیجات یخ زده است. تصور كنید كه یك پاكت حاوی نخود نیمه آماده شناور در سس مایونز را با قیمتی گزاف خریداری كنید و پس از آن به دل درد و تهوع دچار شوید،‌ اما در همان حال می‌توانید با خرید نخود و پختن آن و افزودن سس مایونز، یك سالاد خوشمزه برای خودتان دست و پا كنید. درست كردن این سالاد نخود تا حدی سخت است، اما بیمار شدن پس از مصرف آن در كار نیست.

بستنی یخی در سومین ردیف قرار دارد. بهتر است به جای استفاده از میوه‌های پوست كنده و آماده و یا ساندیس‌ها، میوه‌ها را خریداری كرده و خود آبمیوه تهیه كرده و یا با آب آنها بستنی درست كنید.آبمیوه‌های آماده و بستنی‌های یخی به دلیل قرار گرفتن درون پاكت‌های پلاستیكی باعث بیمار شدن تدریجی مصرف كنندگان می‌شود.

برنج نیمه آماده نیز در میان غذاهایی است كه باعث بیمار شدن افراد می‌شود.این ماده غذایی نیمه آماده به دلیل آن كه یك بار پخته و سرد شده و برای بار دوم هم باید گرم شود، برای سلامتی فرد مصرف كننده بسیار مضر است، اما اگر برای سلامتی خود اهمیت قایل هستید، بهتر است خودتان با درست كردن یك قابلمه كوچك برنج و افزودن روغن و نمك مناسب از مصرف آن لذت ببرید، بدون آن كه بیمار شود.

مواد انرژی زای و شكلات‌ها هم در ردیف پنجم غذاهای ناسالم قرار دارند. این مواد غذایی به دلیل دارا بودن شكر و نمك فراوان و كالری بالا در بدن انباشته شده و فرد را در درازمدت به بیماری‌هایی چون دیابت و امراض قلبی‌عروقی مبتلا می‌كند.

چاشنی‌ها هم در میان غذاهای ناسالم هستند، استفاده زیاد از ادویه‌جات در مواد غذایی آماده و نیمه آماده سبب بروز حساسیت در فرد مصرف كننده می‌شود.اكثر تولید‌كنندگان مواد غذایی برای آن كه تولیداتشان مصرف كننده داشته باشند از نمك، فلفل ، كاری و دیگر ادویه‌ها و چاشنی‌ها بهره می‌برند كه استفاده از این مواد همراه مواد غذایی آماده فرد را بیمار می‌كند.

چای سرد و پودرهای نوشیدنی هم به دلیل داشتن شكر فراوان و از همه مهمتر بسته‌بندی درون پاكت‌هایی كه با مواد بازیافتی تهیه شدند، جزو مواد غذایی ناسالم هستند.

ساندویچ‌های نیمه آماده هم به دلیل انباشت زیاد نمك، چربی و مواد افزونی به اصطلاح مجاز اصلا توصیه نمی‌شوند، اما امروزه و در عصر ماشین و كامپیوتر، اكثر مردم از این نوع ساندویچ‌ها استفاده می‌كنند؛ چرا كه فرد مصرف كننده با قرار دادن این ساندویچ‌ها درون مایكرو‌ویو سریعا می‌تواند غذای خود را تهیه كرده و مصرف كند.

به گزارش ایسنا، بر‌اساس اعلام دپارتمان بهداشت و درمان آمریكا، استفاده درازمدت از این مواد غذایی مواد مشابه تنها برای مدتی باعث شادی و پر كردن شكم فرد مصرف كنند می‌شود، اما می‌تواند همچون یك خوره از داخل بدن، فرد را نابود كرده و در نهایت مصرف كننده را به بیماری‌های مزمن دچار كند.