تبلیغات
حامیان ولایت - سقف آخرین دستمزد 27 بازیگر سینمای ایران
یکشنبه 10 آبان 1388

سقف آخرین دستمزد 27 بازیگر سینمای ایران

   نوشته شده توسط: سهیل    

سقف آخرین دستمزد 27 بازیگر سینمای ایران
سقف آخرین دستمزد 27 بازیگر سینما در برنامه تلویزیونی صبح‌عالی بخیر اعلام شد.
شهرمن : در برنامه صبح امروز چهارسو كه با موضوع عدالت در دستمزد بازیگران سینما با حال و هوای یك 90 سینمایی روی آنتن شبكه یك سیما رفت، رضا استادی روزنامه‌نگار و منتقد سینما با عنوان كارشناس برنامه به پرسش‌های پدرام كریمی مجری برنامه چهارسو پاسخ داد.

استادی در این برنامه گفت: اگر بازیگری در سینمای ما از نظر امنیت شغلی، عدم استفاده از امور تبلیغاتی برای گذران مالی بازیگران، تأمین اجتماعی و ... مشكل دارد باید مشكلات خود را در جای دیگری حل كند و افزایش بی‌رویه دستمزدها راه‌حل درستی برای این قضیه نیست.

وی با رد این فرضیه كه عمر مفید ستاره‌های سینما در عرصه بازیگری كوتاه است، بازیگرانی مثل عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، محمد‌علی كشاورز و .... مثال زد كه در سنین بالا به ایفای نقش در فیلم‌های مختلف مشغول هستند.

این منتقد همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینكه امروزه همه نیروهای جوان، سینما را در بازیگری جست‌وجو می‌كنند و كسی به سراغ رشته‌های فنی نمی‌رود، گفت: اگر قرار است دستمزدها در سینمای ایران به رویه جهانی خود نزدیك شود، این اتفاق نباید فقط در عرصه بازیگری رخ دهد چرا كه اینگونه سینمای ما به پیكره‌ای بدل می‌شود كه دست و پا و سرش نحیف است و تنها شكم بزرگی دارد.

استادی در این برنامه بالاترین و آخرین سقف پیشنهادی دستمزد برخی از بازیگران سینمای ایران را كه از طریق گفت‌وگو با چند مدیر تولید و تهیه كننده به دست آورده بود بدین شرح اعلام كرد:


حمید فرخ‌نژاد 18 تا 30 میلیون تومان، پرویز پرستویی 40 تا 50 میلیون تومان، فاطمه معتمد آریا 30 میلیون تومان، ترانه علیدوستی 30 میلیون تومان، الناز شاكر دوست 35 تا 40 میلیون تومان، نیكی كریمی 45 میلیون تومان، جواد رضویان 60 میلیون تومان، لیلا حاتمی 45 میلیون تومان، باران كوثری 30 میلیون تومان، رضا عطاران 70 میلیون تومان، رضا كیانیان 30 میلیون تومان، امین حیایی 40 تا 60 میلیون تومان، مهران مدیری 100 میلیون تومان، امیر جعفری 30 میلیون تومان، كامبیز دیرباز 25 تا 30 میلیون تومان، مهناز افشار 40 میلیون تومان، شهاب حسینی 60 تا 70 میلیون تومان، عزت‌الله انتظامی 40 میلیون تومان، مجید صالحی 15 تا 20 میلیون تومان، حامد كمیلی 30 میلیون تومان، حامد بهداد 35 میلیون تومان، علی نصیریان 25 میلیون تومان، رضا شفیعی جم 40 میلیون تومان، اكبر عبدی 40 تا 50 میلیون تومان، محمدرضا فروتن 40 تا 60 میلیون تومان و بهرام رادان 50 میلیون تومان و هدیه تهرانی 100 میلیون تومان.


به گزارش فارس در بخش‌هایی از این برنامه زنده تلویزیونی بازیگرانی چون رضا رویگری، شهاب حسینی، نیلوفر خوش خلق، عباس امیری و ... به بیان دیدگاه‌های خود درباره افزایش دستمزدهای بازیگری و ناعدالتی موجود در آن پرداختند.


همچنین حسین فرحبخش تهیه كننده فیلم‌های پرمخاطب سینمایی با اشاره به اینكه برخی از بازیگران سینمای ایران بی‌انصاف هستند، چند پاره شدن تهیه كنندگان سینما در سال‌های اخیر را یكی از عوامل افزایش بی‌حساب و كتاب و دستمزد برخی از بازیگران دانست و گفت: سابق بر این نوعی وحدت رویه در دستمزدهای بازیگران از سوی اتحادیه تهیه‌كنندگان وجود داشت كه چند پاره شدن تهیه‌كنندگان و تشكیل انجمن‌های مختلف تهیه و تولید فیلم، این وحدت را از بین برد.


رضا استادی كارشناس این برنامه در جمع‌بندی مطالب خود به این نكته اشاره كرد: تولید سریال‌های تلویزیونی بلند مدت و تله فیلم‌ها در سال‌های اخیر كه موجب شده بازیگران سینما بیشتر وقت خود را به كارهای تلویزیونی اختصاص دهند، یكی از دلایل بالا رفتن سقف دستمزدها بوده است.